9T04021A93R1CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A93R1CBHF3
Description
RES SMD 93.1OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
500μm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1mm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
93.1Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A93R1CBHF3
YAGEO 9T04021A93R1CBHF3
RT Series, Thin Film, 93.1Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C