9T04021A9091DAHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A9091DAHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 9.09KOHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Series :
RT
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Width :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Resistance :
9.09kOhms
Power Rating :
62.5mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Height :
300μm
Datasheets
9T04021A9091DAHF3
YAGEO 9T04021A9091DAHF3
RT Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C