9T04021A9091CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A9091CBHF3
Description
RES SMD 9.09K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
9.09kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power Rating :
62.5mW
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A9091CBHF3
YAGEO 9T04021A9091CBHF3
RT Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C