9T04021A8870DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A8870DBHF3
Description
RES SMD 887 OHM 0.5% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
500μm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
887Ohms
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T04021A8870DBHF3
YAGEO 9T04021A8870DBHF3
RT Series, Thin Film, 887Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C