9T04021A8662BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A8662BBHF3
Description
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
86.6kOhm
Datasheets
9T04021A8662BBHF3
YAGEO 9T04021A8662BBHF3
RT Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C