9T04021A82R0CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A82R0CAHF3
Description
RES SMD 82 OHM 0.25% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
500μm
Lead Free :
Contains Lead
Length :
1mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82Ohms
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T04021A82R0CAHF3
YAGEO 9T04021A82R0CAHF3
RT Series, Thin Film, 82Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C