9T04021A8252BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A8252BBHF3
Description
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
82.5kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T04021A8252BBHF3
YAGEO 9T04021A8252BBHF3
RT Series, Thin Film, 82.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C