9T04021A8251DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A8251DAHF3
Description
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.25kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Width :
500μm
Datasheets
9T04021A8251DAHF3
YAGEO 9T04021A8251DAHF3
RT Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C