9T04021A8250DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A8250DBHF3
Description
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
825Ohms
Datasheets
9T04021A8250DBHF3
YAGEO 9T04021A8250DBHF3
RT Series, Thin Film, 825Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C