9T04021A8202CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A8202CBHF3
Description
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/16W 0402
Resistance :
82kOhm
Power Rating :
62.5mW
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
9T04021A8202CBHF3
YAGEO 9T04021A8202CBHF3
RT Series, Thin Film, 82kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C