9T04021A8201DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A8201DAHF3
Description
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
62.5mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.2kOhms
Datasheets
9T04021A8201DAHF3
YAGEO 9T04021A8201DAHF3
RT Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C