9T04021A8061CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A8061CAHF3
Description
RES SMD 8.06K OHM 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Length :
1mm
Resistance :
8.06kOhms
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T04021A8061CAHF3
YAGEO 9T04021A8061CAHF3
RT Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C