9T04021A78R7BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A78R7BBHF3
Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tape and Reel (TR)
Width :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
78.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
RT
Length :
1mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
9T04021A78R7BBHF3
YAGEO 9T04021A78R7BBHF3
RT Series, Thin Film, 78.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C