9T04021A7692DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A7692DBHF3
Description
RES SMD 76.9KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
76.9kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A7692DBHF3
YAGEO 9T04021A7692DBHF3
RT Series, Thin Film, 76.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C