9T04021A7501DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A7501DAHF3
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
7.5kOhms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A7501DAHF3
YAGEO 9T04021A7501DAHF3
RT Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C