9T04021A6982DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A6982DBHF3
Description
RES SMD 69.8KOHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
69.8kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A6982DBHF3
YAGEO 9T04021A6982DBHF3
RT Series, Thin Film, 69.8kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C