9T04021A6490DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A6490DAHF3
Description
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Length :
1mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
649Ohms
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A6490DAHF3
YAGEO 9T04021A6490DAHF3
RT Series, Thin Film, 649Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C