9T04021A6202DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A6202DAHF3
Description
RES SMD 62K OHM 0.5% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Length :
1mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Resistance :
62kOhms
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Width :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T04021A6202DAHF3
YAGEO 9T04021A6202DAHF3
RT Series, Thin Film, 62kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C