9T04021A5901BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A5901BBHF3
Description
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
62.5mW
RT
Supplier Device Package :
Resistance :
5.9kOhms
Datasheets
9T04021A5901BBHF3
YAGEO 9T04021A5901BBHF3
RT Series, Thin Film, 5.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C