9T04021A5621CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A5621CBHF3
Description
RES SMD 5.62K OHM 1/16W 0402
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
5.62kOhms
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
9T04021A5621CBHF3
YAGEO 9T04021A5621CBHF3
RT Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C