9T04021A5492DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A5492DAHF3
Description
RES SMD 54.9KOHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film
Supplier Device Package :
Published :
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
54.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
500μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A5492DAHF3
YAGEO 9T04021A5492DAHF3
RT Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C