9T04021A52R3CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A52R3CAHF3
Description
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
500μm
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
1mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
52.3Ohms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A52R3CAHF3
YAGEO 9T04021A52R3CAHF3
RT Series, Thin Film, 52.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C