9T04021A5231CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A5231CAHF3
Description
RES SMD 5.23K OHM 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
5.23kOhms
Power Rating :
62.5mW
Published :
Width :
500μm
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T04021A5231CAHF3
YAGEO 9T04021A5231CAHF3
RT Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C