9T04021A5231BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A5231BBHF3
Description
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.23kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RT
Supplier Device Package :
Published :
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A5231BBHF3
YAGEO 9T04021A5231BBHF3
RT Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C