9T04021A49R9BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A49R9BBHF3
Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
49.9Ohms
Power Rating :
62.5mW
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A49R9BBHF3
YAGEO 9T04021A49R9BBHF3
RT Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C