9T04021A47R0CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A47R0CBHF3
Description
RES SMD 47 OHM 0.25% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
47Ohms
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
9T04021A47R0CBHF3
YAGEO 9T04021A47R0CBHF3
RT Series, Thin Film, 47Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C