9T04021A4752CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A4752CAHF3
Description
RES SMD 47.5K OHM 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
47.5kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Width :
500μm
1 (Unlimited)
Length :
1mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A4752CAHF3
YAGEO 9T04021A4752CAHF3
RT Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C