9T04021A46R4CBHF3
Mfr.Part #
9T04021A46R4CBHF3
Description
RES SMD 46.4OHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
46.4Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Width :
500μm
Length :
1mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A46R4CBHF3
YAGEO 9T04021A46R4CBHF3
RT Series, Thin Film, 46.4Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C