9T04021A4221CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A4221CAHF3
Description
RES SMD 4.22K OHM 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RT
Width :
500μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
4.22kOhms
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A4221CAHF3
YAGEO 9T04021A4221CAHF3
RT Series, Thin Film, 4.22kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C