9T04021A4220BAHF3
Mfr.Part #
9T04021A4220BAHF3
Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
422Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Length :
1mm
Power Rating :
62.5mW
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A4220BAHF3
YAGEO 9T04021A4220BAHF3
RT Series, Thin Film, 422Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C