9T04021A3831BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A3831BBHF3
Description
RES SMD 3.83KOHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
3.83kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
1mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Series :
RT
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A3831BBHF3
YAGEO 9T04021A3831BBHF3
RT Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C