9T04021A36R5FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A36R5FBHF3
Description
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
500μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
36.5Ohms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
50V
Supplier Device Package :
300μm
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A36R5FBHF3
YAGEO 9T04021A36R5FBHF3
RT Series, Thin Film, 36.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C