9T04021A35R7BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A35R7BBHF3
Description
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Height :
300μm
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
35.7Ohms
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
1mm
Datasheets
9T04021A35R7BBHF3
YAGEO 9T04021A35R7BBHF3
RT Series, Thin Film, 35.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C