9T04021A3571BAHF3
Mfr.Part #
9T04021A3571BAHF3
Description
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.57kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A3571BAHF3
YAGEO 9T04021A3571BAHF3
RT Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C