9T04021A34R8CAHF3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9T04021A34R8CAHF3
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 34.8OHM 0.25% 1/16W 0402
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±0.25%
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Published :
Power Rating :
62.5mW
Height :
300μm
Resistance :
34.8Ohms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1mm
Lead Free :
Contains Lead
Case Code (Metric) :
Series :
RT
Datasheets
9T04021A34R8CAHF3
YAGEO 9T04021A34R8CAHF3
RT Series, Thin Film, 34.8Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C