9T04021A32R4FBHF3
Mfr.Part #
9T04021A32R4FBHF3
Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
32.4Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±1%
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
50V
Contains Lead
Packing Method :
TR, PAPER, 10 INCH
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
300μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
62.5mW
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
HIGH PRECISION, LASER TRIMMABLE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
RT
Datasheets
9T04021A32R4FBHF3
YAGEO 9T04021A32R4FBHF3
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 32.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C