9T04021A3241BAHF3
Mfr.Part #
9T04021A3241BAHF3
Description
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
3.24kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
300μm
Supplier Device Package :
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Width :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Datasheets
9T04021A3241BAHF3
YAGEO 9T04021A3241BAHF3
RT Series, Thin Film, 3.24kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C