9T04021A3240CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A3240CAHF3
Description
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height :
300μm
Width :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
324Ohms
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contains Lead
Datasheets
9T04021A3240CAHF3
YAGEO 9T04021A3240CAHF3
RT Series, Thin Film, 324Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C