9T04021A3012DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A3012DBHF3
Description
RES SMD 30.1KOHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
30.1kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
9T04021A3012DBHF3
YAGEO 9T04021A3012DBHF3
RT Series, Thin Film, 30.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C