9T04021A3011BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A3011BBHF3
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/16W 0402
Contains Lead
Supplier Device Package :
Resistance :
3.01kOhms
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
300μm
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
500μm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Datasheets
9T04021A3011BBHF3
YAGEO 9T04021A3011BBHF3
RT Series, Thin Film, 3.01kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C