9T04021A3000DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A3000DBHF3
Description
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
300Ohm
Datasheets
9T04021A3000DBHF3
YAGEO 9T04021A3000DBHF3
RT Series, Thin Film, 300Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C