9T04021A3000BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A3000BBHF3
Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402
1 (Unlimited)
Length :
1mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
300Ohms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A3000BBHF3
YAGEO 9T04021A3000BBHF3
RT Series, Thin Film, 300Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C