9T04021A2701CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A2701CAHF3
Description
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Width :
500μm
Non-RoHS Compliant
Length :
1mm
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
2.7kOhms
Case Code (Metric) :
Datasheets
9T04021A2701CAHF3
YAGEO 9T04021A2701CAHF3
RT Series, Thin Film, 2.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C