9T04021A2612DBHF3
Mfr.Part #
9T04021A2612DBHF3
Description
RES SMD 26.1KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
26.1kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
1mm
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
9T04021A2612DBHF3
YAGEO 9T04021A2612DBHF3
RT Series, Thin Film, 26.1kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C