9T04021A2491DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A2491DAHF3
Description
RES SMD 2.49KOHM 0.5% 1/16W 0402
Contains Lead
Width :
500μm
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Length :
1mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
RT
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
62.5mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.49kOhms
Datasheets
9T04021A2491DAHF3
YAGEO 9T04021A2491DAHF3
RT Series, Thin Film, 2.49kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C