9T04021A2431DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A2431DAHF3
Description
RES SMD 2.43KOHM 0.5% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
62.5mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package :
Length :
1mm
Width :
500μm
Resistance :
2.43kOhms
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
9T04021A2431DAHF3
YAGEO 9T04021A2431DAHF3
RT Series, Thin Film, 2.43kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C