9T04021A23R7CAHF3
Mfr.Part #
9T04021A23R7CAHF3
Description
RES SMD 23.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Length :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
23.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
9T04021A23R7CAHF3
YAGEO 9T04021A23R7CAHF3
RT Series, Thin Film, 23.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C