9T04021A23R2BBHF3
Mfr.Part #
9T04021A23R2BBHF3
Description
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
62.5mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
23.2Ohms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Width :
500μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
9T04021A23R2BBHF3
YAGEO 9T04021A23R2BBHF3
RT Series, Thin Film, 23.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C