9T04021A2372DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A2372DAHF3
Description
RES SMD 23.7KOHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Length :
1mm
Resistance :
23.7kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
62.5mW
Width :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated DC :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A2372DAHF3
YAGEO 9T04021A2372DAHF3
RT Series, Thin Film, 23.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C