9T04021A22R6DAHF3
Mfr.Part #
9T04021A22R6DAHF3
Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
62.5mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
9T04021A22R6DAHF3
YAGEO 9T04021A22R6DAHF3
RT Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C